Proda Yönetim Danışmanlığı

ALP MURAT BAŞTUĞ Yönetim Danışmanı - Satış Yönetimi Danışmanı - Eğitmen - Yazar

Biyografi

1972 yılında Ordu Yemişli Köyünde doğru İlkokul ve Ortaokul öğrenimini   Ordu da tamamladıktan sonra ailesinin İstanbul’a taşınması ile Lise öğremini İstanbul da tamamladı. 1986 yılı ile 1993 yıllları Üniversite öğrenimine kadar Satış ve Pazarlama ile ilgili öğrencilik yıllarında birçok işte çalıştı.

1993 yılı Afyon Kocatepe Üniversitesinde Lisans eğitimine başladı. Üniversite eğitimi sürecinde Ünilever A.Ş firmasında  Afyon Bayii Yöneticisi olarak çalıştı. 

 Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesini 1998 yılında bitirdi.

Ayni yıl iş deneyimine sahip ve eğitimini tamamlamış olarak; Ünilever A.Ş. Akdeniz Bölge Müdürlüğünde profesyonel iş hayatına adım atmış oldu. Profesyonel iş hayatında sırasıyla ;  Tolon Makine , Doğanay A.Ş. Yıldız Holding , Niğtaş A.Ş. firmalarında ; Bölge Müdürü,  Sektör Müdürü, Müşteri Geliştirme Yöneticisi , Satış Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu

Çalıştığı firmalarda iş geliştirmek adına birçok proje hazırladı 

Optimum Müşteri  Memnuniyeti  (Ünilever A.Ş.) Etkin  Servis Yönetimi ( Tolon A.Ş.) Sektör Satış Organizasyonu (Tolon A.Ş ). Bölgeler Bayilik Sistemi Kurulumu (Doğanay A.Ş) . Ürün Konumlandırma (Niğtaş A.Ş.) . Bölgeler Satış Organizasyonu Kurulumu (Niğtaş A.Ş) projelerinin bir kısmıdır.

Uzmanlıkları : Satış Yönetimi, Bütçe Yönetimi , Ekip Yönetimi , Etkin Liderlik , Müşteri Yönetimi ,  Pazar Yönetimi , Ürün Konumlandırma ,Süreç Yönetimi , Kurumsal Yönetim , Sürdürülebilir Satış Yönetimi , Yönetici Koçluğu , Kariyer Koçluğu , Satış ve Ekip Yönetimi ile ilgili Eğitimler . 

 

www.satisiyonetmek.blogspot.com (Blog yazılarım) 

www.asansorvizyon.com (Köşe yazıları)

DENEYİMLER
  • 1998 – UNILEVER A.Ş.  BÖLGE YÖNETİCİSİ
  • 2003 –  TOLON MAKİNE A.Ş. SEKTÖR MÜDÜRÜ
  • 2008 – DOĞAN A.Ş. BÖLGE MÜDÜRÜ
  • 2010 – YILDIZ HOLDİNG MÜŞTERİ GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ
  • 2017 – NİĞTAŞ A.Ş. SATIŞ PAZARLAMA MÜDÜRÜ 

iletişim bilgileri

+90 (505) 074 35 07
İstanbul

Sosyal profiller

Bize Ulaşın

Proda sizlere hızlı ve etkili iletişim ile çözüm üretmekten mutluluk duyar.

Tanıtım Videosu

Videoyu Oynat
''Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız;
Haklısınız, yapamazsınız.''
Henry FORD